26 Mart 2016 Cumartesi

huzur

Süslü cümleler kurmayacağım çünkü içime tek hakim olan duygu huzur. Huzuru da sadece basit kelimelerle anlatabilirsin ben buna inanıyorum. Nasıl huzur hayatı basitleştiriyorsa.

Bayadır yokum buralarda çünkü her zaman olduğu gibi mutluyken yazamıyordum. Çünkü herkes için dünyada yaratılmış o tek insan var ya.. hani daha ilk konuşmada bile susmak bilmediği.. hani sadece sarıldığında ya da gözlerinin içine baktığında bütün düşüncelerinden sıyrıldığı ve bi huzur bulutu içinde nefes alıyormuş gibi mutluluk veren.. hani onun canı acıyınca veya bir kağıt kestiğinde bile içinden bir parça giden.. işte o insan. Onu buldum.

Beni bekliyormuş o da. Sen bana geç kaldın, ben biraz erken geldim sana dedi bana. Ama bilmiyor ki ben de onu bekliyordum. Her şeyiyle içime sinecek, bir zerresi bile şöyle olsaydı daha iyi olurdu diyemeyeceğim o adamı bekliyordum. O kadar güzel bir şey ki içime sinmeyen hiçbir şey yok demek.

Odamın camı bir kaç hafta öncesine kadar bana ilk kez seni seviyorum dediği yer bakıyordu. Neredeyse her akşam o geceyi hatırlayıp hatırlayıp uyuyordum tıpkı evden çıkmadan önce bana aldığı müzikli atlı karıncayı bir kere dinlemeden çıkmadığım gibi. Öyle garip huylarım var. Evrenden mesaj beklemek gibi, alışkanlıkların hayatı daha güzel daha güvenilir kıldığını düşünmek gibi.

Alışkanlıklar hayatı daha anlamlı kılıyor benim gözümde. O bazen bunları monotonluğa, heyecanın kaybolması gibi şeylere yorsa da öyle bir şey yok aslında. Birbirinden farklı ama çok ince bir çizgiyle farklı şeyler.

Artık başkalarının yazdıklarını çok ayrı gözlerle okuyorum. Hayatında gerçekten aşık olmamışsan anlamayacağın yeni anlamlar çıkıyor her virgülde, her tamamlanmamış cümlede. Neredeyse 4 aydır bir kişi değilim hayatımın hiçbir köşesinde. Aslında birim biziz çünkü.. çünkü sen ben yok aramızda. Her ne kadar bazen o olmadan ben olsam da.. 'kendimi' savunsamda saçma zamanlarda, ortada bir suçlama bile yokken hem de.. yine vazgeçmiyor benden.

Çok fazla şey yaşadık ama şu dört ayda. Sınadık bolca kendimizi ilişkimizi. Ama hayallerimizin öznesi olduk bir kere. Bir hayali  başka biriyle de yaşayabilirim diyorsan özel değildir o insan.

Sayfalarca yazabilirim.. Günlerce kalkmayabilirim masa başından.. Ama söylenince değişmiyor. Yazılınca ölümsüz oluyor ama yazmakla kalınca hiçbir işe yaramıyor sevgi sözcükleri. Bu yüzden şimdi gidiyorum aklımdakileri kağıda değil hayata dökmeye.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder